15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.42registry.org 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

100+ עיצובים קעקועים מהממים של האצטקים

100+ עיצובים קעקועים מהממים של האצטקים

על ידי צוות TSU – 11 במאי 2020 0 4388

  מחפשים קצת השראה לקעקועים של האצטקים? אל תחמיצו את רעיונות העיצוב המדהימים האלה!

  קעקועים אצטקים על רגליים

  עד לאחרונה יחסית, קעקועים שבטיים נראו בתרבויות המודרניות כדפוסים כלליים – מופשטים של קווים קוצניים.

  אולם כיום, עיצובים בהשראת שבטים ספציפיים צוברים פופולריות. זו הסיבה שבמאמר זה נתמקד בקעקועים שבטים של הציוויליזציה האצטקית.

  אצטקים-קעקועים-עיצובים -6

  האצטקים

  לא ידוע הרבה על הציוויליזציה העתיקה הזו. רוב המקורות מסכימים כי במקור היו האצטקים שבט נוודים מצפון מקסיקו, שהגיע להתיישב במזואמריקה בתחילת המאה ה -13. הם היו ידועים גם בשם Tenochca או Mexica.

  האצטקים הרחיבו במהירות את שטחם ואת השפעתם-שפתם, נהוטל, הפכה לשפה הנפוצה במרכז מקסיקו כבר באמצע שנות ה -50 של המאה ה -20. עד המאה ה -15, האימפריה האצטקית הייתה הכוח הדומיננטי באזור.

  סוף תקופת שלטונה של האימפריה הגיע בשנת 1521 בדמות הכובשים הספרדים, שכבשו את טנוצ’יטלאן, בירת האצטקים, והפילו את האימפריה האצטקית אחת ולתמיד..

  קעקוע זרוע אצטקי מדהים

  התרבות האצטקית

  האצטקים ידועים באופן נרחב בזכות הקורבנות הטקסיים האכזריים והאכזריים שלהם. למען ההגינות, השקפה זו אינה חסרת טעם – פשוטו כמשמעו מאות אלפי גולגלות אנושיות, האמינות שמקורן בקורבנות של קורבנות אדם, התגלו באתרים דתיים של האצטקים. (אזהרה – קריאה די מפחידה)

  הקורבנות, בהם מעורבים בעלי חיים ובני אדם – בדרך כלל שבויי מלחמה, שנלקחו מהצדדים המאבדים של הקרבות – נועדו לרצות את האלים, ‘להאכיל’ את האלוהויות כדי להבטיח שגשוג ולהדוף סכנה..

  קעקועים בזרוע האצטקית

  עם זאת, הציוויליזציה האצטקית לעולם לא הייתה פורחת כפי שהיתה בלי היבטים תרבותיים, פוליטיים, רוחניים וכלכליים מפותחים..

  האצטקים חיבבו במיוחד אמנות ואדריכלות, עם גילדות מסודרות של אומנים שהתמחו בעבודות מתכת, גילופי עץ ופיסול אבן..

  מומלץ הבא: אל תפספסו את המדריך שלנו ל- קעקועים של סמוראים הַבָּא!

  אמנות הגוף האצטקית של ימינו נשענת רבות על שרידי אמנות זו. פסלים ועיטורים אצטקים, במיוחד דפוסי הנוי על כלי חרס אצטקים, הם ההשראה העיקרית מאחורי עיצובים של קעקועים אצטקים.

  אצטקים-קעקועים-עיצובים -24

  קעקועים באימפריה האצטקית

  אין מעט מידע אמין על מידת הקעקוע בקרב האצטקים. מה שאנחנו כן יודעים בוודאות הוא שהם השתמשו בציור גוף – צבע מלחמה ללוחמים לפני קרב וציור פולחני לכמרים לפני טקסים.

  למרות שחסרות עדויות קשות לקעקוע אצטקי, חוקרים מציינים כי כל התרבויות סביב האצטקים עסקו באמנות גוף קבועה – בני המאיה, Huaxtec ואוטומי בהחלט עשו זאת. זה גורם לרוב החוקרים להאמין שגם לאצטקים יהיה קעקוע.

  קעקוע כתף של האצטקים

  דת ורוחניות אצטקית

  רוב האמנות האצטקית המעניקה השראה לקעקועי השבטים האצטקים כיום סובבת סביב נושאים דתיים ורוחניים, ולכן כדאי לבחון מקרוב את הדת האצטקית כדי להבין טוב יותר את הסמלים והיצורים שאנו רואים בעיצובים של קעקועים..

  אצטקים-קעקוע-5

  הדת האצטקית הייתה פוליתאיסטית – כלומר היו הרבה אלים בפנתיאון האצטקים, לכל אחד מהם מאפיינים ותכונות שונות.

  קריאה מומלצת: המדריך שלנו לקעקועי כנופיות שווה לבדוק!

  Huitzilopochtli

  Huitzilopochtli היה אל המלחמה והשמש, ואחד האלים החשובים ביותר. הוא האמין ששלח נשר להדריך את האצטקים הראשונים להתיישב בארץ שהפכה לאימפריה שלהם.

  לעתים קרובות הוא תואר כבעל ידיים ורגליים כחולות ונושא זורק חנית בצורת נחש, מגן או חיצים מנוצים..

  קעקוע אצטקי בזרוע

  Huitzilopochtli סומל לפעמים על ידי יונק דבש – הוא חבש נוצות יונק דבש בקסדה. לעתים קרובות יותר, הוא היה מיוצג על ידי נשר יושב על קקטוס אגס דוקרני, אוחז נחש באחד מחלקיו – מעניין שזו תמונה המופיעה היום בדגל הלאומי של מקסיקו.

  קריאה מומלצת: אל תפספסו את שלנו מדריך אולטימטיבי לשאת קעקועים.

  טללוק

  טללוק היה האלוהות העיקרית האחרת והיה אל הגשם, המים, הברקים והחקלאות. הוא יכול לשלוח גשם כדי לספק מים לשתייה ועיבוד שדות, אך יכול גם לשלוח סערות ויובש כאשר הוא כועס.

  קעקוע חזה של האצטקים

  לעתים קרובות מוצג בחברת נחשים, טללוק היה מתואר בדרך כלל כבעל עיניים מוגזמות וניבים גדולים. העש שלו מעוצב לפעמים כמו קלח תירס, כדי לסמל את כוחו לספק גשם לגידול.

  אלים אחרים

  מלבד שני האלים החשובים ביותר, הפנתיאון האצטקי כלל גם:

  • Quetzalcoatl – בורא העולם, אל הרוח והגשם, ופטרון הלמידה, המדע, החקלאות, המלאכה והאמנות. הוא לא היה בלעדי לאצטקים והופיע בדתות של תרבויות מזואמריקאיות עתיקות אחרות. מתואר כנחש עם נוצות.
  • טסקאטליפוקה – אל המזונות, הלוחמים והתגלמות השינוי באמצעות קונפליקט. מתואר עם מראה מעשנת על ראשו ונחש במקום רגל. לעתים קרובות, הוא לבש מסיכת טורקיז עם רצועת עיניים שחורות. מעניין שבדרך כלל הוא היה מיוצג בצבעים שונים בהתאם לכיוון שהוא אמור לסמן – שחור לצפון, כחול לדרום, אדום למזרח, לבן למערב.
  • שיפה טוטק – אל החקלאות והאביב, המתואר לעתים קרובות עם פנים גדולות, שפתיים כפולות ועיניים שקועות. לפעמים מוצג כלובש עורו של אחד הקורבנות שהקריבו לו.
  • Xiuhtecuhtli – אל האש, מוצג לעתים קרובות עטור כתר, כאשר ציפור כחולה תלויה על מצחו ונחש אש בגבו.
  • צ’וכיפילי – אל הפרחים, האהבה, הריקודים, היצירתיות והקיץ. מוצג בחברת פרפרים, פרחים, פטריות ובעלי חיים; לפעמים מלווה בסמל של ארבע נקודות שייצגו את השמש.
  • Mictlantecuhtli – אל המתים, הקשור לינשופים, עכבישים, עטלפים ולכיוון הקרדינל הדרומי.
  • Coatlicue האלה-אם האדמה ופטרון הלידה, שמוצג לעתים קרובות כשהוא לבוש בחצאית של נחשים, עם טפרים גדולים המשמשים לטרוף גופות אדם..

  אצטקים-קעקועים-1-650x650

  עיצובים קעקועים אצטקים

  פסלים וציורים דתיים ומיתולוגיים הם המקור העיקרי לאמנות האצטקית שעלינו לצייר לעיצוב קעקועים.

  כתוצאה מכך, האלוהות שתוארו לעיל מתייחסות רבות לקעקועים שבטים מודרניים של האצטקים. Quetzalcoatl, הנחש הנוצה, משמש לרוב באמנות הקעקועים האצטקית העכשווית.

  נשר

  נשר הוא סמל נערץ בתרבות האצטקית. זהו סמל של אחד האלים החשובים ביותר, שכפי שכבר ראינו שלח נשר להנהיג את העם האצטקי.

  הנשר מייצג גם לוחם אמיץ ודורג גבוה. לוחם נשרים היה לובש תחפושת מסורתית עם כיסוי ראש מיוחד המעוטר במקור ובנוצות, מה שהופך אותו לדמיון לנשר..

  אצטקים-קעקועים-עיצובים -22

  הנשר קשור לכבוד, אצילות ואומץ, ונערץ גם בגלל יכולתו לעוף גבוה, קרוב לשמש, שהיה מושא פולחן לאצטקים..

  קעקוע נשר אצטקי מציג לעתים קרובות את הציפור עם מקורו פתוח וראשו מצביע מערבה. ראה כמה רעיונות מגניבים לקעקוע נשר פה.

  שמש

  ה שמש מחזיקה מקום נערץ – ומורכב – במיתולוגיה האצטקית, ובמובנים מסוימים הייתה מרכזית במיתוסים של התרבות והיצירה. ככזה, זה נושא נהדר לקעקוע שבטי אצטקי.

  האצטקים האמינו כי העולם נברא והושמד ארבע פעמים בעבר, והשמש הנוכחית היא השמישית. כל תקופת שמש נשלטה על ידי אל שמש אחר.

  העם האצטקי הקריב בשפע קורבנות לשמש ולאלוהותה וקיים טקס אבל במהלך ליקויי חמה.

  לוֹחֶם

  האצטקים ייחסו חשיבות רבה ללוחמה ולצבא שלהם – היי, הם לא היו כובשים את רוב מרכז מקסיקו אלמלא זה היה נכון.

  אצטקים-קעקוע -2

  הלוחמים מילאו אפוא מקום חשוב בתרבות האצטקית. דימוי מחדש של לוחם אצטקי הוא אחת האפשרויות הפופולריות ביותר בעיצובים של קעקועים אצטקים-בדרך כלל בליווי נוצות או כיסויי ראש עם ציפורים..

  אצטקים-קעקוע -27

  לוּחַ שָׁנָה

  עיצוב לוח השנה האצטקי, המיועד לרוב לקעקועים, מקורו בגילוף אבן גדול שנמצא במקסיקו סיטי. הגילוף עגול בצורתו ומורכב ביותר.

  אצטקים-קעקועים-עיצובים -13

  במרכז העיצוב, פניו של טונאטייה – אל השמש החמישי. התבנית שמסביב מתארת ​​את ארבע השמשות בעבר, ראשי יגואר המייצגים את כדור הארץ, ועוד המון תמונות סמליות מורכבות שנועדו להעביר את מיתוס הבריאה האצטקים..

  תאריכים אצטקים

  במקום לבצע קעקוע גדול בהכרח של אבן לוח השנה האצטקית המלאה, אנשים רבים בוחרים בייצוג אצטקי של תאריך משמעותי עבורם, כגון יום ההולדת שלהם.

  לאצטקים היה מצב עצום מערכת לוח שנה מורכבת, בעיקר מבוסס על תנועות השמש. לוח השנה שונה משלנו באופן שבו הוא סופר ימים ושנים, ואינו פועל תחת מערכת החודשים שבהם אנו משתמשים כיום.

  עיצוב קעקועים אצטקי

  מועיל, ישנם מספר אתרים שיכולים לעזור לך להמיר תאריך למונחים ציוריים של האצטקים. כל תאריך יכלול שלושה סמלים-אחד ליום, אחד לתקופה של 13 יום (משהו כמו השבוע או החודש שלנו) ואחד לשנה הסולרית..

  לדוגמה, 1 בינואר 2019 יוצג על ידי סמלים של הרוח, היגואר והקנה.

  זוהי בחירה מצוינת אם אתה מחפש קעקוע שבטי בעל משמעות אישית עמוקה, ו/או שאתה רוצה לעשות קעקוע של תאריך שאינו ברור לכל מי שרואה אותו.

  דפוסים מופשטים

  דוגמאות גיאומטריות מורכבות המציירות קישוטי קדרות אצטקים עתיקים הם בחירה מצוינת נוספת של עיצוב קעקועים.

  יתרון מרכזי אחד מאלה רישומים מופשטים הוא שהקעקוע שנוצר יכול לכסות שטח בכל גודל שאתה אוהב-הם יכולים לנוע בין קעקועים קטנים מאוד וכל הגוף.

  אצטקים-קעקוע -13

  מכיוון שהפשטה היא מרכיב המפתח, אתה יכול גם להתחיל עם דפוס קטן יותר ולהמשיך להוסיף אליו בהדרגה במועדים מאוחרים יותר.

  מילים אחרונות

  קעקועים אצטקים נושאים שורשים מיתולוגיים ותרבותיים עמוקים, ואמן מיומן יכול להשתמש בדפוסים המעורבים בו כדי ליצור משמעויות ספציפיות ביותר שאינן ברורות לצופה המזדמן..

  התאמת הדימויים האצטקים לעיצובים שביים מודרניים יכולה להניב קעקועים בולטים וייחודיים לחלוטין. ריכזנו כמה מהדוגמאות הטובות למטה – הודע לנו אילו מהן אתה הכי אוהב!

  אצטקים-קעקוע-3אצטקים-קעקוע -4אצטקים-קעקוע -6אצטקים-קעקוע -7אצטקים-קעקוע -8אצטקים-קעקוע -9אצטקים-קעקוע -10אצטקים-קעקוע -12אצטקים-קעקוע -14אצטקים-קעקוע -15אצטקים-קעקוע -16אצטקים-קעקוע -17אצטקים-קעקועים-18-650x650אצטקים-קעקוע -19אצטקים-קעקוע -22אצטקים-קעקוע -23 1 2 3

   מאמר קודם150+ עיצובים מקסימים של אליס בארץ הפלאותהמאמר הבא150 עיצובים קעקועים של כוכב מסנוור & משמעויות צוות TSUhttps://thestyleup.com/The Style Up הוא בלוג אופנה וסגנון חיים המתמקד באמנות קעקועים ופירסינג. גוף האדם יפה אז בואו נחגוג אותו!

   Previous Post
   200+ משמעויות קעקועים פיל הפופולריות ביותר לגברים ולנשים
   Next Post
   100+ من أمثلة لدغات العنكبوت ، مجوهرات ومعلومات