15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://www.42registry.org 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

150 עיצובים ומשמעויות קעקועים יפניים מסורתיים

150 עיצובים קעקועים יפניים מסורתיים & משמעויות

על ידי צוות TSU – 19 ביולי, 2019 0 8085

  קעקועים יפניים מסורתיים, המכונים גם Irezumi, מייצגים את הסגנונות המוכרים והמרשימים ביותר באמנות הקעקועים.

  הם גדולים, מפורטים וצבעוניים, וכוללים סגנון ציור מיוחד במיוחד וכמה אלמנטים סמליים נפוצים.

  קעקוע יפני

  קעקועים יפניים לא רק נראים מדהימים, אלא גם חדורים במגוון משמעויות ובעלי היסטוריה ומשמעות תרבותית ארוכה ומורכבת. יש אפילו שיטת קעקוע ספציפית לאמנות קעקועים יפנית!

  המשך לקרוא למדריך מלא לקעקועים יפניים, ואל תשכח לבדוק את הגלריה הענקית שלנו של עיצובים מהממים.

  קעקוע כתפיים יפני

  היסטוריה מוקדמת של קעקועים ביפן

  אומנות הקעקועים היפנית מוכרת כאחת היפות והמסובכות בעולם – לכן אפשר לצפות מיפן להתגאות בהישגיה ובמורשתה בתחום זה. למעשה, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת.

  קעקוע מסורתי יפני

  למרות שההיסטוריונים אינם מסכימים לגבי מתי קעקוע הפך לראשונה לפרקטיקה ביפן, אנו יודעים בוודאות שזה קיים כבר למעלה מ -2000 שנה..

  מעניין שהתיעוד הכתוב הוותיק ביותר המזכיר את יפן, מהמאה השלישית לספירה, כבר מזכיר קעקועים. לכן ההיסטוריה של המדינה קשורה באופן בלתי הפיך לקעקועים.

  קעקוע יפני

  כמו ברוב התרבויות האחרות, במקור היו קעקועים יפניים בעלי משמעות שבטית. הם שימשו לציון השבט שאליו השתייכו והדרגה האינדיבידואלית החזיקה בתוך אותו שבט.

  שבט האינו של אזור הוקאידו מוזכר לעתים קרובות כאשר דנים בפועל של קעקועים שבטים ביפן. בטוויסט מעניין, קעקועים של איינו היו בעיקר נחלתן של נשים.

  הם קיבלו צורה של סימנים על הפנים והיו סמל הן לבגרות מינית והן לאמונה דתית. התיעוד המוקדם ביותר של קעקוע עינו בא מהמאה ה -17, והשבט המשיך במסורת עוד מאתיים שנה לפחות – גם לאחר שהממשלה הכריזה על כך שהוא בלתי חוקי.

  קעקוע יפני

  פשע וקעקוע ביפן

  קעקועים ביפן איבדו את הקבלה החברתית שלהם בתקופת הקופון (300 לספירה – 600 לספירה). באזורים מסוימים, הם הפכו למעין סוג של עונש על עבריינים: מיתוג גלוי לכל החיים כעבריין.

  סימנים אלה קיבלו צורות שונות על פני מחוזות שונים. לדוגמה, בהירושימה, הקאנג’י (סמל יפני) עבור ‘כלב’ יקועקע בהדרגה על מצחו של עבריין, כאשר כל שורה של הסמל מייצגת פשע אחר. אאוץ.

  קעקוע יפני

  עבור העבריין, מיתוג כזה פירושו הדרה של רוב המעגלים החברתיים ושלילת מקום בקהילה. העיסוק בקעקועי עונשין נמשך עד המאה ה -17.

  הפופולריות הגוברת של קעקועים דקורטיביים בתקופה זו גרמה לכך שסימני העונש איבדו את משמעותם במידה מסוימת – ובנוסף הם יכולים להיות מכוסים על ידי הפושע ביתר קלות בעיצוב דקורטיבי..

  קעקוע בטן יפני

  מהלך אירועים זה הוביל ליצירת קשר תרבותי בין קעקועים לפשע מאורגן. בפרט, קעקועים נרחבים נקשרו עם יאקוזה – חמולות המאפיה היפניות, שכמו שזה קרה, החלו להיווצר בערך באותו זמן (המאה ה -17).

  קעקועים גדולים, במיוחד עיצובים המכסים את כל הגב, הפכו לסימן מסחרי של Yakuza – עבור החברים, הקעקועים היו סמל לגבריות, כוח, אומץ ולהיות מחוץ לחוק..

  קעקוע יפני

  איסור קעקועים

  סגנון הקעקועים שהכרנו כיפנים מקורו בתקופת אדו (1600-1867). כפי שכבר הזכרנו, המאה ה -17 היא התקופה בה קעקועים החלו לצבור פופולריות ביפן. זה נובע במידה רבה מהתפתחויות בטכנולוגיית ההדפסה, שאפשרו תמונות של יצירות אמנות ואנשים מקועקעים להופיע בפרסומים.

  קעקוע גב יפני

  טרנד לקעקועים דקורטיביים נולד – ובסופו של דבר נחנק על ידי הממשלה שהכריזה על קעקועים כבלתי חוקיים בשנת 1868. זה הפך את הקשר בין פשע לקעקועים לחזק עוד יותר: ראשית, פושעים קעקעו בניגוד לרצונם – אחר כך הם בחרו לעשות קעקועים, בניגוד לחוק. . קעקוע הפך אותך לפושע בהגדרה!

  קעקוע יפני

  אך הסיבה לכך שקעקועים נעשו בלתי חוקיים ביפן בנקודת זמן מסוימת זו קשורה פחות לפשע, מאשר לשמירה על דעת קהל טובה. בערך בתקופה זו החלה המדינה לפתוח את גבולותיה למדינות מערביות.

  מכיוון שכבר נתפסו קעקועים כלא נעימים ולא הולמים, יפן אסרה עליהם על מנת לגרום למדינה להיראות מתוחכמת ומתורבתת למבקרים מערביים.

  קעקוע יפני

  קעקועים ביפן העכשווית

  למרות שקעקוע הפך שוב לחוקי ביפן בשנת 1948, הנוהג עדיין זוכה לזלזל גדול. חשוב לציין כי קעקועים לא אושרו על ידי ממשלת יפן עצמה, אלא על ידי כוחות הכיבוש – כך ששינוי החוקים לא היה החלטה אוטונומית של יפן, אלא נכפה על המדינה.

  סטיגמה חברתית, המבוססת ברובה על רעיון היחס של קעקועים לפעילות פלילית, נותרה מורגשת ביפן. עבור אנשים החיים במדינה, קעקועים יכולים להקשות או לאפשר למצוא עבודה או להיראות כחבר מכובד בחברה..

  קעקוע דרקון יפני

  תיירים מופתעים לעתים קרובות לגלות כי גם כיום, מקומות ציבוריים רבים ביפן אוסרים על קעקועים. בריכות שחייה, חדרי כושר, בתי מרחץ ופונדקים, כולם נמצאים היטב בזכותם לשלול כניסה ללקוחות מקועקעים – ורבים אכן עושים זאת.

  כפי שאתה בוודאי יכול לנחש, מה שכל זה אומר שאם אתה מקווה לנסוע ליפן כדי לעשות קעקוע יפני אותנטי, סביר להניח שתצטרך לשנות את התוכניות שלך. המצב המשפטי הנוכחי ביפן הוא שרק רופאים רשאים להרשות קעקועים. אומני קעקוע אמנם פועלים ביפן, אבל הם עושים זאת באופן לא חוקי ו”מחתרתי “.

  קעקוע יפני

  מרכיבי מפתח בקעקועים יפניים

  קעקועים יפניים מסורתיים עשירים בסמליות, ולעתים קרובות משתמשים בדימויים של בעלי חיים ופרחים. זוהי השתקפות של חשיבות הטבע, האמיתי והמיתי, בתרבות היפנית. גם דמויות ודיוקנאות מופיעים בכבדות, בדרך כלל בסגנון מאוד מיוחד.

  כפי שכבר ראינו, להדפסת גושי עץ הייתה השפעה רבה על קעקועים מסורתיים – וסגנון הציור הזה הועבר מהאיורים מהמאה ה -17..

  קעקוע יפני

  בעלי חיים ויצורים בקעקועים יפניים

  בעלי החיים והיצורים הפופולריים ביותר שהופיעו בקעקועים יפניים מסורתיים כוללים:

  • קעקוע דרקוןהדרקון הוא יצור מיתי הממלא תפקיד חשוב מאוד בתרבות היפנית. שלא כמו במערב, שם הדרקונים הם סמל של גסות ועוצמה, במזרח האמינו כי דרקונים הם מגני האנושות. ביפן במיוחד, דרקונים מסמלים חוכמה ונדיבות – והכוח שיש להם נועד לשמש לטובת האנושות, ולא להשמדה. הם קשורים לכוחות הרוח והמים.קעקוע יפני
  • קעקוע פיניקס -עוף החול הוא מרכיב נפוץ בהרבה סגנונות קעקוע, ומשהו בתופעה תרבותית-רוב התרבויות והמיתולוגיות הגדולות בעולם כוללות יצור דמוי עוף החול. עוף החול הוא יצור מיתולוגי שנאמר כי הוא חי במשך מאות שנים, ואז הצית את עצמו רק כדי להיוולד מחדש מהאפר שלו. התרבות היפנית מתייחסת אל עוף החול כהו או או הו-הו-הו/הו היא הציפור הזכרית, ואילו או/או היא הנקבה. כמו בתרבויות אחרות, במיתולוגיה היפנית ציפור האש היא סמל ללידה מחדש ולניצחון. הוא מביא מזל טוב וקשור לזמנים של שגשוג ועושר. באופן לא מפתיע, הכוח היסודי המיוצג על ידי עוף החול הוא אש.קעקוע יפני
  • קעקוע דגי קוי – קוי הם סוג של קרפיונים, המגודלים במיוחד עבור קשקשיהם הצבעוניים. יכולתו של הקוי לשחות במעלה הזרם (נגד הזרם) הולידה לאגדות רבות ואסוציאציות סמליות. בתרבויות המזרח, הם קשורים לאומץ, נחישות, כוח והתגברות על מכשולים. אגדה סינית אחת קובעת שאם דג קוי ישחה כל הדרך במעלה מפל הידוע בשם ‘שער הדרקון’ על הנהר הצהוב, הוא יתוגמל על התמדה ויהפוך לדרקון. קוי קשורות גם ליין ויאנג – הסמל הסיני העתיק לכוחות שלכאורה מתנגדים משלימים ומחמיאים זה לזה. יש אפילו טענות שהסמל של יין ויאנג נועד למעשה לתאר זוג קוי. האלמנט של הקוי הוא, כמובן, מים.קעקוע יפני
  • קעקוע נמר – נמרים תופסים מקום חשוב בתרבויות המזרח – ביפן, הם אחת מארבע בעלי החיים הקדושים – הנמר הלבן נועד לשמור על מערב המדינה. (אם אתה תוהה, שלושת האחרים הם הדרקון, הציפור והצב השחור.) הם מסמלים כוח ואומץ, ואמורים להגן על האנושות מפני רוחות רעות, מחלות ומזל רע. האלמנט של הנמר הוא הרוח.
  • קעקוע נחש – כמו נמרים ודרקונים, במיתולוגיה היפנית הנחש הוא מגן על העם. זה קשור גם לתכונות של חוכמה, מזל, כוח ושינוי. בשל האופן שבו נחשים משילים את עורם, הם מחוברים גם לרעיונות של התחדשות, ריפוי ותרופות רפואיות..
  • קעקוע פו-דוג (שישי/קומאינו) -כלבי פו הם אריות השומרים הסינים-ביפנית הם ידועים בשם שישי (אריה) או קומאינו (כלב אריה). הם קישוט אדריכלי סיני מסורתי, בדרך כלל בצורת פסלים גדולים. נראה כמו אריות עם אוזניים של כלב מחודד, הפסלים הונחו מול ארמונות, קברים ומבנים אחרים. האמינו כי פו-כלבים מספקים הגנה מיתית מפני הרוע. כלבי פו-כלבים מתוארים כאשר כפה אחת מחזיקה כדור ומייצגת שליטה על העולם. לכלבות פו-כלבים יש גור אריות על הגב ומסמלים טיפוח. באופן כללי, הסמליות של פו-כלבים סובבת סביב הרעיונות של הגנה, כוח, מזל טוב ואומץ.20c08001ea47e3c640cdf0a4a48d3f6d

  רעיונות עיצוב אחרים לקעקועים יפניים

  למרות שיצורים ובעלי חיים מיתולוגיים הם בין המרכיבים הנפוצים ביותר בקעקועים יפניים, הם אינם האפשרות היחידה – ובכל מקרה, אין צורך לתארם בעצמם. מרכיבי עיצוב מרכזיים נוספים כוללים:

  • קעקוע גולגולתכמו הנחש והדרקון, הגולגולת היא דוגמה נוספת לסמל שיש לו קונוטציות שליליות במערב, אך נתפס כייצוג חיובי בתרבויות המזרח. בקעקועים יפניים הגולגולת מייצגת לא רק את המוות, אלא את מעגל החיים הטבעי. הם נתפסים גם כסמלים של שינוי ושל יראת שמים לאבות אבותיו.
  • מסכת שדים לְקַעֲקֵעַ – מסכות שדים מופיעות רבות באמנות הקעקועים היפנית, אם כי ליתר דיוק, הן אינן שדים במובן המחמיר ביותר. ביפנית הם מכונים מסכות אוני – כאשר המילה אוני פירושה אוגר או טרול. הסמליות מאחורי אוני היא מורכבת ויכולה להיראות סותרת. מצד אחד, הם ידועים כרעים – מצד שני, חלקם יכולים לפעול כמגינים. לדוגמה, נזיר שהופך לאוני לאחר המוות על מנת להגן על בית מקדשו יראה כאוני ‘טוב’. אם תבחר לעשות קעקוע אוני, המשמעות האישית של הסמל עבורך תישאר בידיים ליצירתיות ולפרספקטיבה שלך. גרסה נוספת של מסכת השדים היא האניה – גרסה נשית של האוני.קעקוע יפני
  • מים – כשאתה מסתכל בגלריית הקעקועים היפנית שלנו, אתה תראה עיצובים רבים הכוללים מים – בדרך כלל בצורת גלים. גלים הם תכונה נפוצה של האמנות היפנית באופן כללי, ולכן אין זה מפתיע שהרכיב הזה הועבר לקעקועים. גלים מסמלים כוח ותנועה. הם קשורים גם למושג החיים עצמם – שפל זרימה קבוע של מים ויכולתם לשנות בכוח (זרמים חזקים מול גלים עדינים) אמורים להזכיר את עליות ומורדות הקיום..
  • פרחים – המרכיב הפרחוני הנפוץ ביותר באמנות היפנית, כולל קעקועים, הוא פריחת הדובדבן. תזהה אותם כפרחים הקטנים, העדינים, הוורודים המופיעים לעתים קרובות כל כך בעיצובים יפניים. הם עוד חלק חשוב וייחודי בתרבות היפנית. המשמעות שלהם היא של אמפתיה ורגישות. פריחת הדובדבן יפה להפליא, אך אינן פורחות לאורך זמן והן עדינות ביותר – זה נתפס כמטפורה לחיים ולמוסר. למרות שפריחת הדובדבן בפני עצמה היא בחירה פופולרית של קעקוע יפני לנשים, הם מוצגים לעתים קרובות גם כמרכיבים נוספים במה שייחשב לקעקועים גבריים יותר..

  קעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפני (2)קעקוע יפני (1)

  מיקומים

  סגנון הקעקועים היפנים מגדיר אותם כגדולים יחסית. עיצוב קטן פשוט לא היה מעביר את האלמנטים והאסתטיקה הדרושים בצורה מוכרת.

  הודות לתיאורים עובדתיים ותרבותיים פופולאריים של קעקועים יפניים-במיוחד אלה שלובשים יאקוזה- חזור הוא המיקום הנפוץ ביותר. קעקועים יפניים מסורתיים מכסים את כל הגב, מגב הצוואר ועד לעצם הזנב. מכיוון שהעיצובים היפנים גדולים, נועזים ומפורטים ביותר, הגב הוא גם המקום המושלם לעשות להם צדק.

  חלק מהאנשים הולכים צעד אחד קדימה ובוחרים בעיצוב גוף מלא או פלג גוף עליון מלא. יַפָּנִית קעקועים שרוול וחצי שרוול הם גם בחירה נפוצה.

  עיצובים מודרניים יכולים לקבל מראה ‘קל יותר’ – למשל ענף אחד של פריחת הדובדבן. עיצובים אלה אינם לובשים צורה של תמונה שטוחה גדולה והם עדינים יותר מהסגנון המסורתי. זה הופך אותם להתאמה יותר לעיצובים קטנים יותר.

  מילים אחרונות

  למרות שההיסטוריה של יפן עם קעקועים רצופה אסוציאציות שליליות, תפיסות מוטעות וקישורים לפשע, אין להכחיש שאמנות הקעקועים היפנית היא מהטובות בעולם. קעקועים יפניים, תמיד חדורי סמליות עמוקה ומחזיקים בסגנון אחיד וייחודי, הם בחירה מצוינת במיוחד למי שמחפש עיצוב גדול..

  מכיוון שלסמליות יש חשיבות רבה כל כך באמנות היפנית, כדאי לחשוב היטב על אפשרויות העיצוב שלך כדי לוודא שמשמעות הקעקוע תואמת את הערכים שלך ואת האפקט שאתה מחפש להשיג. אמן קעקועים המתמחה באמנות יפנית יוכל לסייע לך ביצירת העיצוב המתאים עבורך. בינתיים, עמדנו בגלריה עצומה של עיצובים קעקועים יפניים לנשים וגברים כדי לעזור לך לקבל כמה רעיונות.

  קעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפניקעקוע יפני

  armtat

  זרוע-טאט

  חזרה

  יפה

  שָׁחוֹר

  פריחה

  חזה

  חָמוּד

  אפל

  דְרָקוֹן

  פָּנִים

  פנים

  שָׁעוֹן חוֹל

  japanese-tattoo-designs-1

  japanese-tattoo-designs-2

  יפני-קעקוע-עיצובים-3

  ?????????????????????????

  יפני-קעקוע-עיצובים -6יפני-קעקוע-עיצובים -7

  יפני-קעקוע-עיצובים -8

  יפני-קעקוע-עיצובים -9

  יפני-קעקוע-עיצובים -11

  קעקוע יפני-12

  13. קעקוע עיצובים-13

  14. קעקוע יפני-עיצובים -14

  16. קעקוע יפני-עיצובים -16

  17-קעקוע-קעקוע יפני

  קעקוע יפני-עיצובים -18

  יפני-קעקוע-עיצובים -19

  קעקוע יפני-21

  קעקוע-עיצובים -22

  27

  28

  יפני-קעקוע-עיצובים -32

  33

  34

  37. יפן-קעקוע-עיצובים-37

  39

  קעקוע יפני-עיצובים -40

  41

  קעקוע יפני-42

  44. יופי-קעקוע עיצובים-44

  קטאנה

  קוי

  קויטאט

  חביב

  גב תחתון

  מסכהנֶחְמָד

  מתווה

  אָדוֹם

  כָּתֵף

  שרוול

  קָטָן

  stomachtat

   מאמר קודם200 ציטוטים קעקועים הטובים ביותר אי פעם לגברים & נשיםהמאמר הבאקעקועים לבנות – מדריך אולטימטיבי 2020 (500 רעיונות עיצוב) צוות TSUhttps://thestyleup.com/The Style Up הוא בלוג אופנה וסגנון חיים המתמקד באמנות קעקועים ופירסינג. גוף האדם יפה אז בואו נחגוג אותו!

   Previous Post
   150 עיצובים ומשמעויות של קעקועי החתולים הכי חמודים
   Next Post
   150 تصاميم وشم قلب جميل ومعانيها